| Product Code | |
| Product Code | FWX-6250 |
| Cushioning | |
| Cushioning | High-density foam with PU upholstery |
| Maximum User Weight | |
| Maximum User Weight | 160 Kg |
| Application | |
| Application | PROFESSIONAL |
| Features | |
| Features |
|
| Frame | |
| Frame | tubolare in acciaio a sezione quadrata 75 x 75 e rettangolare50 x 80 mm - spessore 3 mm |
| Product Weight | |
| Product Weight | 230 kg |
| Product Dimensions | |
| Product Dimensions | 1200 x 1430 x 1700 mm |
| Packaged Product Weight | |
| Packaged Product Weight | 230 kg |
| Coating | |
| Coating | Double epoxy powder coating, scratch-resistant. Tubular treatment with sandblasting and phosphating. |
| Certifications | |
| Certifications | EN20957-1 / EN957-2 Class S |
| EAN | |
| EAN | 8029975811086 |
#galleria FWX-6250 STANDING CHEST PRESS
Tag your photos and videos with #toorxprofessional #thepowerofstrength and join the ToorxProfessional community!
#toorxprofessional
Tag your photos and videos with #toorxprofessional #thepowerofstrength and join the ToorxProfessional community!